Pomorskie Święto Wisły

W niedzielę rano 31 sierpnia Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz przyjechał do Gniewa, gdzie na dziedzińcu zamku dał sygnał do rozpoczęcia rejsu Wisłą do Tczewa. Był to rejs w ramach pierwszego Pomorskiego Święta Wisły.?

Marszałek Bogdan Borusewicz wraz z organizatorami i samorządowcami popłynął do Tolkmicka, odwiedzając po drodze piękne nowe przystanie w Piaskach i w Białej Górze i obserwując stan Wisły. Dalsza część rejsu odbyła się następnie katamaranem na przystań w Tczewie. Na Wiśle koło mostu knybawskiego Pan Marszałek był honorowym starterem międzynarodowego wyścigu czwórek wioślarskich, którego meta była przy historycznym moście w Tczewie.

Jak podkreślali organizatorzy Andrzej Błażek i Ryszard Różycki, Pomorskie Święto Wisły to inicjatywa, która przyczyniając się do rozwinięcia Wisły jako szlaku turystycznego, zarazem wpłynie na rozwój społeczno-gospodarczy Polski.

Pomorskie Święto Wisły to okazja do spotkania młodzieży żeglarskiej z Polski, Niemiec , Ukrainy i Litwy.

To dobra inicjatywa integrująca środowiska starające się o ożywienie Wisły ? powiedział Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz podsumowując na estradzie w Tczewie Pierwsze Pomorskie Świeto Wisły.

?

Zobacz także...