XIV konkurs o nagrodę Bursztynowego Mieczyka

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz 9 grudnia 2008 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku wziął udział w rozstrzygnięciu już XIV ?tej edycji konkursu o nagrodę Bursztynowego Mieczyka.

Wybranie zwycięzców spośród kilkudziesięciu pomorskich organizacji pozarządowych nie było łatwym zadaniem. Stowarzyszenie Solidarni ?Plus? za innowacyjność, Fundacja ?Życ Godnie? za współpracę z innymi partnerami, Fundacja Hospicyjna za 25 lat ruchu hospicyjnego oraz Gdańska Fundacja Wody za działalność Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej. Oprócz nagród głównych były też wyróżnienia i dyplomy, a także nagrody specjalne.

Nagroda Marszałka Senatu wraz z listem powędrowała do Fundacji Pomocy Dzieciom Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych ?WRÓC?.
Poniżej przytaczamy list Pana Marszałka do Przewodniczącego Fundacji


Co godzinę na polskich drogach rodzi się członek nowej społeczności ? społeczności dzieci okrutnie skrzywdzonych i okaleczonych, dzieci już bez dzieciństwa, często nie wiedzących nie mówiących, nie chodzących, czasami o głębokiej niepełnosprawności intelektualnej ? dla nich pracujemy.

Motto, które przyjęliście Państwo jako powód swojego działania jest wstrząsające i daje do myślenia, że wypadki komunikacyjne to prawdziwa epidemia XXI wieku?.

Wśród celów Fundacji jest finansowanie pomocy medycznej, organizacja rehabilitacji i aktywności osób niepełnosprawnych, ale także prowadzenie działalności edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży związanej przepisami ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze.

Na Pana ręce przekazuję wyrazy głębokiego uznania za dotychczasową działalność dla Rady i Zarządu oraz dla współpracujących z Fundacji wolontariuszy.

Życzę dużo siły i wytrwałości do podejmowania działań.
Serdecznie pozdrawiam podopiecznych Fundacji

Zobacz także...