Wręczenie Nagrody im. Aliny Pienkowskiej

XXIX Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku rozpoczął się od uroczystości wręczenia Nagrody im. Aliny Pienkowskiej ? Pielęgniarki i Działaczki Społecznej, żony Bogdana Borusewicza.

Była to już druga edycja tej, ustanowionej przez same Pielęgniarki prestiżowej Nagrody.

Pani Irena Okrój, która w tym roku otrzymała Nagrodę im. Aliny Pienkowskiej to osoba niezwykła. Przepracowała 51 lat w zawodzie pielęgniarki w szpitalach. Uczyła też w Szkole Kolejowej. W Stanie wojennym współpracowała z księdzem Dutkiewiczem udzielając wsparcia prześladowanym oraz dzieciom prześladowanych w czasie ich pobytów na Wybrzeżu.

Dzisiaj pani Irena Okrój mimo, że jest już na emeryturze, dalej działa jako wolontariuszka w Domowym Hospicjum w Sopocie.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przedstawienia sylwetki Aliny Pienkowskiej, która często powtarzała, że ?czas poświęcony drugiemu człowiekowi nigdy nie jest czasem straconym?. I ta sentencja w pełni pasuje do sylwetki tegorocznej Laureatki.

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz wręczając pani Irenie Okrój Nagrodę, stwierdził, że Jej działalność przypomina postawę życiową Aliny Pienkowskiej.

Zobacz także...