Dzieci w parlamencie RP

Podczas IX kadencji Senatu RP wicemarszałek Bogdan Borusewicz zapraszał młodzież szkolną na zwiedzanie Senatu i Sejmu. Jedną z ostatnich grup były dzieci ze szkoły wiejskiej w Sobowidzu. Przedstawiamy relację organizatorki:

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu

Na zaproszenie wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza odwiedziliśmy Senat i Sejm RP!

Warszawa – byliśmy, zobaczyliśmy, poznaliśmy….

24.10.19 roku o godz. 3.30 Sobowidza – wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. Największym wyzwaniem dla naszej eskapady (wycieczka z przygodami) było nieużywanie telefonów i innych urządzeń elektronicznych w określonych godzinach. Początek był trudny, włożyć telefon do klasowego pudełka …, o godz. 7.00-8.00 mogliśmy kontaktować się z Rodzicami a potem ponownie telefony do pudełek aż do godzin wieczornych. Dojechaliśmy do Warszawy cel – Wilanów. Najważniejszy punkt naszego programu to Sejm i Senat RP.

Na zaproszenie wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza odwiedziliśmy Senat i Sejm RP. Panie Przewodniczki z wielką starannością zapoznały nas z rolą i pracami Sejmu Senaty, budynkami, salami. Na korytarzach Sejmu i Senatu spotkaliśmy wielu posłów, znanych ludzi polityki, dziennikarzy. W prezencie od Pana Wicemarszałka otrzymaliśmy wiele materiałów, które wykorzystamy do naszej szkolnej gazetki, którą wspólnie zrobimy na listopadowe święto.

Odwiedziliśmy Łazienki Królewskie – jeden z najpiękniejszych tego typu zespołów w Europie, założony w XVII przez St. Lubomirskiego. Spacerowe alejki prowadzą nas do Teatru na Wodzie. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzenie Placu Zamkowego, Kolumny Króla Zygmunta III Wazy .. na dalej nie było już czasu… może jeszcze kiedyś pojedziemy do Warszawy jest tam tyle ciekawych zajęć edukacyjnych i niezwykle oryginalnych miejsc. Ten dzień był piękny, cudowna jesienna pogoda, nie czuliśmy zmęczenia, tyle atrakcji, w stolicy naszego kraju tutaj czas biegnie inaczej. A może kiedyś, któryś z uczniów naszej Szkoły, za kilka kadencji zasiądzie w Sejmie lub Senacie RP?

Dziękujemy Panu Wicemarszałkowi Bogdanowi Borusewiczowi za zaproszenie:

– Klasy: 4, 6b,7a

Bożena Dajnowska dyrektor SP, Aleksandra Nowogrodzka – kierownik wycieczki, nauczyciele – Maria Maćkowska – Zarzycka, Małgorzata Dąbrowska, Violetta Murawska i Rodzice.

 

Zobacz także...