Spotkania w Biurze Senatorskim

W dniu 3 lipca Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz spotkał się w swoim biurze w Gdańsku z panem Andrzejem Radkiewiczem, który wspiera działalność ?Domu przy Lesie? w Świbnie. ?

?Dom przy Lesie? w Świbnie to dom dziecka, a właściwie domek jednorodzinny, w którym wraz z opiekunami w domowych warunkach przebywa czternaścioro dzieci w wieku od 6-ciu do 18-tu lat.

Dwa tygodnie temu,16 czerwca wychowankowie i wychowawcy tego domu oraz współpracujących z nimi domów, a także zaproszeni goście bawili się na Czerwcowym Pikniku. Były własnoręcznie przygotowane pyszności, różne atrakcje i konkursy. Wśród prezentów od gości były też upominki od Pana Marszałka.

Pan Andrzej Radkiewicz przybliżył panu Marszałkowi działalność ?Domu przy Lesie? zastanawiając się nad zorganizowaniem wyjazdu wakacyjnego (ewentualnie wymiany z dziećmi z innego regionu).


Również w dniu 3 lipca do gdańskiego biura Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza przybyli przedstawiciele Fundacji Hospicyjnej.

Prezes zarządu Alicja Stolarczyk, Jolanta Leśniewska oraz Krzysztof Olszewski przedstawili Panu Marszałkowi  koncepcje projektów dotyczących profilaktyki zdrowotnej oraz programu edukacyjnego dla studentów medycyny i pielęgniarek na temat sztuki komunikacji z pacjentem i jego rodziną oraz  umiejętności  opieki i pielęgnacji nad osobami przewlekle chorymi.
Przedstawili także przygotowania do IX-tej już kampanii społecznej ?Hospicjum to też życie?. ?

?


W dniu 3 lipca Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz spotkał się w swoim biurze z przedstawicielkami Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku.

Władysława Murawska przewodnicząca I i II kadencji Rady, Danuta Słomczyńska członek Komitetu Organizacyjnego Izb, członek Rady Naczelnej i wiceprzewodnicząca Okręgowej Rady I kadencji oraz Anna Wonaszek obecna przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, przedstawiły Panu Marszałkowi inicjatywę ustanowienia dorocznej nagrody imienia Aliny Pieńkowskiej.

Inicjatywa ta, która spotkała się z aprobatą środowiska na marcowym ?budżetowym? zjeździe, spotkała się także z pełną aprobatą Pana Marszałka.

Na zjeździe we wrześniu uchwalony zostanie regulamin oraz powołana będzie kapituła, tak aby pierwsze wręczenie Nagrody odbyło się już w 2013 roku.

?

Zobacz także...