Aleja Gwiazd Sportu

Jak co roku, pod honorowym patronatem Marszałka Borusewicza odbyła się we Władysławowie XIII edycja Alei Gwiazd Sportu. ?

Tegoroczni bohaterowie to :

  • Michel Platini (piłka nożna)
  • Sławomir Szmal (piłka ręczna)
  • Teresa Sukniewicz (lekka atletyka)
  • Marcin Gortat (koszykówka)
  • Hubert Skrzypczak (boks)

Oprócz głównych uroczystości odbyły się także zawody sportowe, między innymi turniej VIP tenisa ziemnego o Puchar Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

W tym roku I-e miejsce w turnieju zdobył Dyrektor Naczelny COS w Warszawie pan Piotr Marszalek.

Aleja Gwiazd Sportu, powstała w 2000 roku we Władysławowie obok legendarnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”, w sposób szczególny honoruje zasłużonych dla sportu, pokazuje i przybliża sylwetki ludzi ciężkiej pracy, talentu i międzynarodowych sukcesów sportowych.

Aleja jest zwierciadłem ponad stuletniej historii polskiego sportu. Przypomina obecnemu pokoleniu, będzie przypominać przyszłym generacjom, postacie wielkich – a jakże często niesłusznie zapomnianych – mistrzów i ich szkoleniowców. Aleja Gwiazd dąży do promowania sportowego trybu życia, pielęgnowania idei olimpijskiej i propagowania zasady „fair-play” w sporcie i w życiu codziennym, popularyzowania poczucia patriotyzmu i dumy z barw narodowych, ukazania miejsca Polski na arenach Igrzysk Olimpijskich i innych międzynarodowych zawodów.

Więcej

?Fot.: Michał Kaczmarek, Jan Rozmarynowski?

Zobacz także...