Wizyta na obozie młodzieży polonijnej w Kątach Rybackich 15 lipca 2012 roku

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz przybył na Mierzeję Wiślaną do Kątów Rybackich. W ośrodku ?Panorama? przebywają tu na wakacyjnym wypoczynku młodzież ze szkół polskich z Ukrainy i Białorusi wraz z grupą polskiej młodzieży. Organizatorem kolonii jest fundacja ?O uśmiech dziecka? z Makowa Mazowieckiego z prezesem panem Janem Chylińskim.?

Na przywitanie Pana Marszałka młodzież przygotowała specjalne występy ? najpierw grupa z Ukrainy, potem z Białorusi, a zakończyła grupa z Polski. Wiersze i piosenki młodzież wykonała po polsku, a także, co ważne, młodzież ta biegle posługuje się językiem polskim. Na zakończenie pierwszej części była piosenka ukraińska, a drugiej części piosenka białoruska, a refreny śpiewali wszyscy. Jest to świetny sposób na integrowanie się młodzieży.

W programie pobytu są wycieczki i różne atrakcje.

Nauczycielki z polskich szkół z Ukrainy i Białorusi przedstawiły swoje grupy i w imieniu swoim oraz młodzieży zaprosiły Pana Marszałka do Lwowa, Grodna, Wisłoczy i Porozowa.

Wyraziły też nadzieję na spotkanie się ponownie za rok w Polsce ? aczkolwiek tu jest wiele obaw związanych z przeniesieniem finansowania z Senatu do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

?

Zobacz także...