?ETYKA SOLIDARNOŚCI ? REFLEKSJE W ROCZNICĘ POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH?

Na zaproszenie Europejskiego Centrum Solidarnosci francuski dziennikarz i filozof Guy Sorman w Dworze Artusa w Gdańsku wygłosił wykład pt.?ETYKA SOLIDARNOŚCI ? REFLEKCJE W ROCZNICĘ POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH?.?

Dla obecnych na sali ciekawe było skonfrontowanie własnych opinii na temat wydarzeń sprzed 33 lat i ich dzisiejszych skutków z odbiorem tych wydarzeń z perspektywy kogoś z zewnątrz.

Usłyszeliśmy, że to co wydarzyło się w Gdańsku w sierpniu 1980 roku ma tak wielkie znaczenie dla przemian w Europie i na świecie, że ciągle za mało się o tym mówi?

Następnie, tradycyjnie już, podczas obchodów rocznicy porozumień sierpniowych zostały wręczone ?Medale Wdzięczności? dla osób z zagranicy za pomoc dla ?Solidarności?.

W tym roku Medale Wdzięczności otrzymali: Francoise Braton-Bałuka, Francesco Cataluccio oraz Chris Niedenthal. Wszyscy oni nie kryli swojego wzruszenia i stwierdzili, że kontakt z ?Solidarnością? to najważniejsze co im się przytrafiło w życiu.

Obecny na spotkaniu Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz w bardzo interesujący sposób podzielił się swoimi refleksjami z pamiętnych dni Sierpnia 1980 roku.

My również możemy powiedzieć, że ?Solidarność?, Sierpień 1980 oraz następstwa tych zdarzeń, to najważniejsze co nam się przytrafiło?

?

Zobacz także...