III edycja konkursu ?Trzy krajobrazy ziemi gdańskiej?

Na zaproszenie Lokalnej Grupy Działania ?Trzy krajobrazy? Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz 20 marca wziął udział w gali III edycji konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej ?TRZY KRAJOBRAZY ZIEMI GDAŃSKIEJ?. Tak, jak poprzednie i ta, trzecia już edycja odbywała się w Ośrodku Kultury i Sportu w Cieplewie w gminie Pruszcz Gdański.

Kapituła, która obradowała pod przewodnictwem pani prezes Emilii Grzyb przyznała następujące nagrody w trzech kategoriach.

W kategorii ?Aktywni w Trzech Krajobrazach? nagrodę odebrała pani Danuta Czerwińska ? sołtys Rokitnicy i radna gminy Pruszcz Gdański.

W kategorii ?Uratowane materialne dziedzictwo kulturowe? nagrodę za prace przy renowacji ruin XIV-wiecznego kościoła w Steblewie odebrał ksiądz Franciszek Fecko ? proboszcz parafii św.Jana Chrzciciela w Giemlicach, do którego należy kościół w Steblewie.

Natomiast w kategorii ?Zdrowie i rekreacja? nagroda została przyznana za zbudowanie parku rekreacji prozdrowotnej w Straszynie.

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, który niejednokrotnie odwiedzał Żuławy oraz ruiny kościoła w Steblewie, serdecznie pogratulował laureatom konkursu, organizatorom oraz wszystkim działaczom Lokalnej Grupy Działania ?Trzy krajobrazy?.

Galę uświetniły występy studentów i absolwentów Akademii Muzycznej oraz Szkoły Baletowej z Gdańska.

Fot. Małgorzata Gładysz

Zobacz także...