Obchody XV-lecia samorządu powiatowego w Kartuzach

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz 31-go maja przybył do Kartuskiego Centrum Kultury na uroczystą sesję Rady Powiatu. 

Zorganizowanie obchodów z okazji XV-lecia powstania powiatów w Kartuzach miało wymiar święta wszystkich powiatów, gdyż Starosta Kartuska Janina Kwiecień jest przewodniczącą Konwentu Starostów województwa pomorskiego. Jednocześnie świętowano też 25-lecie pierwszych (częściowo) wolnych wyborów, 10-lecie wstąpienia Polski do UE oraz jubileusz współpracy z partnerskimi powiatami.

Na obchody przybyły delegacje z zaprzyjaźnionych powiatów: tatrzańskiego, świdnickiego i łowickiego, a także ze Śniatynia na Ukrainie.

Pięknie położony w sercu Kaszub powiat kartuski to jeden z najprężniej rozwijających się powiatów.

Wymieniane przez Panią Starostę zrealizowane przez powiat kartuski w minionych 15-tu latach osiągnięcia i przedsięwzięcia są imponujące.

Gratulacjom nie było końca. A Marszałek Senatu składając życzenia powiedział, że w latach 80-tych się tu ukrywał i wspominając tamten czas może ocenić jakie nastapiły zmiany na lepsze, jak wraz z całą Polską wypiękniały Kartuzy i powiat kartuski.

?

Zobacz także...