?W przededniu wielkiej zmiany? w fotografiach Bogusława Nieznalskiego

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz uczestniczył w otwarciu wystawy fotografii ze strajków w maju i w sierpniu 1988 roku.?

Na deptaku przy Kaplicy Królewskiej , to jest w miejscu, gdzie w stanie wojennym przed Bazyliką Mariacką odbywały się walki uliczne z ZOMO do 15 października 2013 roku będą stały plansze z unikalnymi fotografiami autorstwa Bogusława Nieznalskiego. Wystawa została wzbogacone multimedialnym pokazem tych zdarzeń z archiwum Video Studio Gdańsk.

Europejskie Centrum Solidarności w ramach obchodów Sierpnia 1980 po raz kolejny już organizuje festiwal ?Solidarity of Arts?. W ramach tego festiwalu tego samego dnia wieczorem Marszałek Senatu RP uczestniczył w koncercie I,CULTURE Orchestra. Ta międzynarodowa orkiestra, składająca się z utalentowanych młodych ludzi, powstała jako część programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku. Dzisiejszy koncert w pięknym budynku Gdańskiej Filharmonii zapoczątkował trasę koncertową I,CULTURE Orchestra w roku 2013. Następne koncerty tego bardzo profesjonalnego zespołu odbędą się w Reykjaviku, w Goteborgu, w Kopenhadze, w Tallinie i w Kijowie.

?

Zobacz także...