XIII Światowe Igrzyska Polonijne Słupsk 2007

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz wziął udział w ceremonii otwarcia XIII Światowych Igrzysk Polonijnych w Słupsku. Jest to największe sportowe święto Polonusów rozproszonych po całym świecie. Ponad tysiąc sportowców z 28 krajów przyjedzie nad Słupię, aby zmierzyć się w 21 sportowych konkurencjach. Większość rywalizacji odbyła się na wyremontowanym stadionie 650-lecia w Słupsku.

Zwracając się do zebranych Bogdan Borusewicz powiedział: ? Z każdą edycją Igrzysk wiążą się wspomnienia, ale jedno pozostaje niezmienne ? pomimo rywalizacji ? poczucie wspólnej Ojczyzny i wspólnych korzeni?. W opinii marszałka Borusewicza igrzyska to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także okazja do kontaktu z Polską, nawiązywanie przyjaźni i możliwość spotkań z rodakami mieszkającymi w różnych częściach świata.

Gratulując organizatorom marszałek Senatu podkreślił, iż Igrzyska Polonijne to doskonała szansa na promocję miasta i regionu.
W niedzielę marszałek zainaugurował rozgrywki w piłce nożnej, a później przyglądał się turniejowi tenisa ziemnego . Kibicował także drużynom rywalizującym w wieloboju rodzinnym ponadto uczestniczył we mszy św. odprawionej w intencji uczestników XIII Światowych Igrzysk Polonijnych.

Więcej

Zobacz także...