Spotkanie z radnymi osiedla Osowa

15 czerwca 2012 roku marszałek Senatu Bogdan Borusewicz spotkał się w Gdańsku z przedstawicielami urzędu miasta Gdańska, Biura Rozwoju Gdańska, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, Polskich Linii Kolejowych, które zarządzają infrastrukturą kolejową w Polsce oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.?

 W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Rady Osiedla Osowa. Rozmawiano o lokalizacji przystanku oraz parkingów w Osowie ? dzielnicy Gdańska, przez którą przebiegać będzie w niedalekiej przyszłości Pomorska Kolei Metropolitalna. Wprawdzie ?Osowa? jest planowana w następnym etapie budowy szybkiej kolei PKM, ale dobrze jest już teraz, przed podjęciem ostatecznych decyzji lokalizacyjnych, przeprowadzić dyskusję, w tym także zapoznać się z opiniami i oczekiwaniami mieszkańców Osowy. Radni osiedla Osowa mieli możliwość poznać plany dotyczące lokalizacji przystanku kolejowego i parkingów, z których w przyszłości będą korzystać okoliczni mieszkańcy.

Dwa dni później, w niedzielę 17 czerwca, marszałek Borusewicz wraz z radnymi osiedla Osowa przeprowadzili ?wizję lokalną? miejsca, gdzie planowana jest lokalizacja parkingu przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Wizja objęła także projektowaną trasę łączącą drogę S6 z obwodnicą metropolitalną.

Zobacz także...