Wizyta w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie.

8 kwietnia 2011 roku Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz spotkał się z młodzieżą w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie.
Spotkanie w pięknym budynku szkoły w sopockiej dzielnicy Brodwino odbyło się na zaproszenie samych uczniów.

Poprowadził je w formie wywiadu przewodniczący Samorządu Szkolnego Marcin Rudziński, którego dziadek Telesfor Czyż w okresie stanu wojennego był działaczem podziemia i na polecenie Bogdana Borusewicza (obecnego Marszałka Senatu) zajmował się kolportażem ?hurtowym? nielegalnych wydawnictw.

Licznie zebrana młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w dwugodzinnym spotkaniu, podczas którego mogli skonfrontować swoje wrażenia z filmu ?Czarny czwartek ? Janek Wiśniewski padł? ze świadkiem i uczestnikiem wydarzeń ?Przemian demokratycznych w Polsce od grudnia 1970 do dnia dzisiejszego? (bo taki właśnie temat spotkania młodzież wpisała na zaproszenie)
Pan Marszałek dodatkowo opowiedział młodzieży o swoich związkach z miejscem, gdzie obecnie jest ich szkoła. Okazało się, że jako chłopiec tu mieszkał, a potem, w okresie ukrywania się w stanie wojennym, już po wybudowaniu osiedla Brodwino, organizował w wielu mieszkaniach tajne spotkania.

Zobacz także...