Wizyta Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza u grupy polskich dzieci z wileńskich domów dziecka.

16 sierpnia 2010 roku Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz przybył do Nowej Karczmy koło Kościerzyny, gdzie ponad setka dzieci spędza kolejny raz wakacje w Polsce dzięki Fundacji Przyjaciół Wilna i Grodna ?Serce Dzieciom?.

Są to polskie dzieci w wieku 5-16 lat z domów dziecka w Wilnie i w okolicach, które są sierotami zupełnymi lub społecznymi.

Część dzieci przebywa u współpracujących z fundacją polskich rodzin. Kilkadziesięcioro z nich mieszka w szkole w Nowej Karczmie koło Kościerzyny, gdzie ma organizowane różnego rodzaju wyjazdy i atrakcje, a posiłki jedzą w zajeździe u pp. Męczykowskich.

Za pieniądze otrzymywane z Senatu dzieci może być aż tak wiele i mogą spędzać w Polsce całe wakacje, gdyż Fundacja prowadzona jest prawie bez kosztowo, a ponadto prowadząca od 18 lat Fundację pani Sylwia Karłowska potrafi pomnażać te środki pozyskując sponsorów i wolontariuszy.

Dzieci przyjeżdżają też na Boże Narodzenie i Wielkanoc, a kilkoro z nich, dzięki łańcuchowi ludzi dobrej woli i staraniom Fundacji, uczy się w Polsce.
Dzieci podziękowały Panu Marszałkowi.

Zobacz także...