Marszałek Senatu RP w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Gdańsku.

29 marca 2008 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku odbyło się otwarcie wyremontowanej Kliniki Chirurgii, Urologii Dzieci i Młodzieży Akademii Medycznej w Gdańsku wraz z nowo powstałym oddziałem kardiochirurgii dziecięcej.

Nowy oddział kardiochirurgii dziecięcej to pierwsza tego typu placówka w Polsce północnej. Do jej powstania doprowadziła wizja i poczucie misji lekarzy oraz cały łańcuch działań ludzi i instytucji.

W sobotniej uroczystości wzięli udział : marszałek senatu Bogdan Borusewicz, prezydent Lech Wałęsa, arcybiskup metropolita gdański Tadeusz Gocłowski, rektor Akademii Medycznej w Gdańsku Roman Kaliszan, profesor Bohdan Maruszewski, wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Czarnobaj. Oczywiście obecnych było wielu przedstawicieli świata medycznego oraz innych instytucji.

Gospodarzami uroczystości byli: Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku lek. med. Mirosław Domosławski, Ordynator Oddziału Kardiochirurgii dr med. Ireneusz Haponiuk oraz Kierownik Kliniki dr hab. Med. Piotr Czauderna.

Do powstania oddziału kardiochirurgii dziecięcej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doprowadziła wizja i poczucie misji lekarzy oraz cały łańcuch działań ludzi i instytucji.

Obecny na otwarciu Jerzy Owsiak powiedział, że nowy oddział, który już jest wyposażony w urządzenia od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzyma jeszcze płuco-serce za 800 tysięcy złotych. Powiedział też, że oddział wygląda jak najlepsza prywatna klinika w Anglii czy Stanach Zjednoczonych.
Oby było więcej takich uroczystości.

Zobacz także...