Promocja katalogu zbiorów projektu ?Artyści i naukowcy dla Solidarności?

W Muzeum Narodowym w Gdańsku z udziałem marszałka Senatu i jednego z głównych twórców Solidarności Bogdana Borusewicza odbyła się uroczysta promocja ilustrowanego katalogu zbiorów Projektu ?Artyści i naukowcy dla Solidarności 1980 ? 1990? . Rozpoczęty w maju zeszłego roku projekt, realizowany przez Muzeum Narodowe w Gdańsku objął swoim honorowym patronatem marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Zgromadzono relacje twórców, fotografie, dokumenty, nagrania oraz grafiki ukazujące zaangażowanie w działalność Solidarności ludzi sztuki i nauki.

?Historia Solidarności i polskiej drogi do wolności nadal potrzebuje analizy historycznej i solidnego opracowania. Szczególnie więc cieszą inicjatywy mające na celu jej udokumentowanie i przybliżenie? napisał w liście otwierającym katalog ?Niepokora. Artyści i naukowcy dla Solidarności 1980 ? 1990? marszałek Borusewicz.

Podczas spotkania uczestnicy wydarzeń dzielili się wspomnieniami z tamtych lat. Szymon Pawlicki, były szef Biura Kultury Solidarności specjalnie z tej okazji przekazał Muzeum Narodowemu historyczny transparent z napisem ?Solidarność?, który swego czasu, przyczepiony do ogona samolotu przelatywał nad uczestnikami obchodów dziesięciolecia związku.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zobacz także

Zobacz także...