Konkurs ?Szkoła marzeń?

Parlamentarny Zespół ds. Dzieci oraz Kancelaria Senatu RP już po raz kolejny zorganizowały konkurs ?Szkoła marzeń?. Konkursu został skierowany do dzieci i młodzieży z całej Polski.

Kilkadziesiąt prac literackich i plastycznych z Trójmiasta zostało nadesłanych do gdańskiego biura Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza . Ośmiu laureatów szczebla okręgowego odebrało dyplomy i nagrody 15 maja podczas uroczystości w Warszawie w Senacie RP, gdzie była obecna Pani Senator Alicja Chybicka – Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci .

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz odwiedził kilka trójmiejskich szkół biorących udział w konkursie i uhonorował dodatkowo uczestników konkursu.

VII Liceum Ogólnokształcące Gdańsk

17 czerwca 2015 Bogdan Borusewicz przybył do VII LO na gdańskim Chełmie. Iga Mikołajczuk oprócz otrzymanej w Warszawie nagrody za pracę literacką, dostała z rąk Pana Marszałka książkę z dedykacją, a pozostała czwórka uczestników konkursu miała okazję odebrać swoje dyplomy i drobne nagrody. Zaimprowizowana uroczystość odbyła się w klasie podczas zajęć z plastyki. Była okazja do rozmów i zdjęć z Panem Marszałkiem.

Gimnazjum nr 11 Gdańsk-Stogi

Tego samego dnia marszałek Borusewicz odwiedził uczestników konkursu ?Szkoła Marzeń? z gimnazjum na Stogach. W kameralnej atmosferze, przy domowym cieście marszałek opowiadał o swojej szkole , szczególnie miło wspominając liceum plastyczne w Gdyni- Orłowie do którego uczęszczał w latach 1964-1970. Nie obyło się bez pytań zadawanych przez młodzież na temat działalności opozycyjnej pana marszałka. Na zakończenie Bogdan Borusewicz wręczył dyplomy uczniom którzy przesłali swoje prace plastyczne i literackie do biura pana marszałka.

Gimnazjum nr 33 Gdańsk ?Osowa

W dniu 18 czerwca 2015 Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz odwiedził Gimnazjum nr 33 w Gdańsku – Osowie. Była to wizyta szczególna. Pan Marszałek nie tylko wręczył dyplomy uczestnikom konkursu „Szkoła marzeń”, ale sam otrzymał statuetkę i tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Młodzież była bardzo dobrze przygotowana do spotkania. Była krótka prezentacja o Panu Marszałku, ciekawe pytania i przerywniki muzyczne.

Gimnazjum nr 10 Gdańsk-Orunia

18 czerwca 2015 Marszałek Senatu odwiedził młodzież w Gimnazjum nr 10. Grono pedagogiczne wraz z uczniami przygotowało krótki program artystyczny . Jak się okazało ?dziesiątka? jest szkołą międzynarodową i różnokulturową , ponieważ właśnie tutaj uczą się młodzi Czeczeni i Tatarzy. Pani Dyrektor opowiadając o uczniach stwierdziła, że nie mają żadnych problemów z nauką, są bardzo pilni i obowiązkowi i bardzo dobrze przyjmowani przez polskich kolegów. Po wręczeniu dyplomów uczestnictwa w konkursie ?szkołą Marzeń? spotkała pana marszałka niespodzianka. Otrzymał z rąk uczniów własnoręcznie wykonane orgiami. Marszałek Borusewicz długo rozmawiał z uczniami i odpowiedział na wiele, często osobistych pytań.

Fot. Małgorzata Gładysz

 

 

Zobacz także...