Wystawa w hołdzie Józefowi Piłsudskiemu

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz wspólnie z Joanną Onyszkiewicz i Krzysztofem Jaraczewskim, wnukami komendanta, 6 maja 2015 r. w siedzibie Senatu RP otworzył wystawę ?Naczelnik państwa i marszałek Polski Józef Piłsudski (1867?1935)?.

Podczas przemówienia marszałek powiedział, że pamięć o Józefie Piłsudskim towarzyszyła Polakom przez cały okres PRL i na nic nie zdały się usiłowania komunistycznej władzy by wymazać ją z narodowej świadomości. Marszałek zauważył, że obecnie idee marszałka Piłsudskiego towarzyszą nam nadal w budowaniu Polski suwerennej.

Podczas uroczystości marszałkowi Bogdanowi Borusewiczowi gen. Stanisław W. Śliwa wręczył odznaczenie przyznawane przez związek w podziękowaniu za krzewienie idei i czynów Józefa Piłsudskiego.

Na wystawie przybliżono historię życia marszałka i jego służby Polsce. Pokazano także zdjęcia z uroczystości pogrzebowych Józefa Piłsudskiego, które odbyły się w Warszawie, Krakowie i Wilnie w 1935 i 1936 r. Ciało marszałka złożono na Wawelu, serce zaś ? w grobie jego matki na wileńskim Cmentarzu na Rossie.

Więcej

Zobacz także...