?Gdańska samorządność ? wczoraj i dziś?

W dniach 29 i 30 maja 2015 w Sali Wety Ratusza w Gdańsku Stowarzyszenie Rajców Gdańskich zorganizowało konferencję ?Gdańska samorządność ? wczoraj i dziś?.

W pierwszym dniu konferencji była okazja wysłuchania ciekawych wykładów takich, jak: ?Od miasta bez samorządu do samorządu bez wolności 1920 – 1945? dr Peter?a Oliver?a Loew, czy ?Władze administracyjne w Polsce Ludowej? dr Sylwii Bykowskiej.

Następnie dr Artur Kostarczyk przedstawił bogato ilustrowany wykład pt: ?Planowanie rozwoju przestrzennego Gdańska 1945-1990?, a Cezary Obracht Prądzyński wykład pt: ?Pomorska Samorządność ? idee Lecha Bądkowskiego?.

Natomiast w drugim dniu konferencji redaktor Marek Ponikowski poprowadził debatę, w której uczestniczyli wszyscy czterej prezydenci Gdańska od 1990 roku, tj. Jacek Starościak, Franciszek Jamroż, Tomasz Posadzki i Paweł Adamowicz.

Na tę część debaty przybył również Marszalek Senatu RP Bogdan Borusewicz, który ma swój niekwestionowany wkład w rozwój samorządów w Gdańsku i w całym ówczesnym województwie gdańskim.

Konferencja wpisała się w obchody 25-lecia odrodzonego samorządu i wyraziście unaoczniła zmiany jakie nastąpiły ciągu 25 lat w Gdańsku.

041 042

Zobacz także...