Spotkanie leśników z Marszałkiem Senatu RP, Bogdanem Borusewiczem

Z inicjatywy zarządów okręgów SITLiD i PTL, w ramach cyklu spotkań z ludźmi niezwykłymi, w dniu 30 października odbyło się spotkanie członków i sympatyków obydwu stowarzyszeń z Bogdanem Borusewiczem, marszałkiem senatu RP VI, VII i VIII kadencji.?

Bogdan Borusewicz, jedna z legend gdańskiej Solidarności, działacz antykomunistycznej opozycji już od słynnych wydarzeń marcowych w roku 1968, współautor strajkowych postulatów w Stoczni Gdańskiej i organizator podziemnych struktur NSZZ ?S? w latach osiemdziesiątych. Z wykształcenia historyk ale także absolwent gdyńskiego Liceum Sztuk Plastycznych.

Doświadczenie Bogdana Borusewicza jako samorządowca (w latach 2001-2005) i parlamentarzysty (1991-2001 i 2005 do dzisiaj) pozwoliło na znalezienie w trakcie spotkania odpowiedzi na wiele zadawanych pytań związanych z unormowaniami prawnymi dotyczącymi gospodarki leśnej, ochrony przyrody czy gospodarki łowieckiej jak również na rzeczową dyskusję na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej w obliczu której stanęła zjednoczona Europa w wyniku konfliktu na wschodzie Ukrainy. Innym ważnym wątkiem, jaki pojawił się w trakcie spotkania, był wątek związany z utrzymaniem porządku i czystości w lasach w świetle obowiązującej od ponad roku znowelizowanej tzw. ustawy śmieciowej. Jej dotychczasowe funkcjonowanie nie napawa leśników zbytnim optymizmem wskazując jednocześnie na konieczność pilnej nowelizacji.

Zapewnienia o niezmienności zasad funkcjonowania Lasów Państwowych, jakie padły z ust Marszałka Senatu, spotkały się ze zrozumiałym aplauzem zgromadzonych uczestników spotkania.

Zobacz także...