Europejska Konferencja Przewodniczących Parlamentów

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz wraz z delegacją z Senatu i Sejmu przebywał w Oslo na dwudniowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów Europejskich.?

Uczestnicy konferencji dyskutowali o podstawowych prawach i wolności konstytucyjnej, demokracji, suwerenności i bezpieczeństwie Europy.??

Drugiego dnia konferencji marszałek Borusewicz zabierając głos na forum zwrócił uwagę na obecną sytuację na Ukrainie, mówił o agresji Rosji i jej ?pokrętnej? polityce. Powiedział : ?? Ukraina jest krajem suwerennym i nikt inny nie może ingerować w jej wewnętrzną politykę. Następnym wyborom będą przyglądać się obserwatorzy z ramienia Senatu??

W trakcie pobytu w Oslo marszałek Bogdan Borusewicz odbył szereg spotkań bilateralnych między innymi z przewodniczącym parlamentu Szwecji Perem Westerbergiem, przewodniczącą Senatu Holandii Ankie Broekers-Knol, przewodniczącym parlamentu Gruzji Dawidem Usupaszwilim oraz przewodniczącym parlamentu Ukrainy Oleksandrem Turczynowem. Tematem rozmów był kryzys na Ukrainie i jego wpływ na bezpieczeństwo Europy.

?

Zobacz także...