Otwarcie Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz uczestniczył w uroczystości otwarcia Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot.?

Kosztem 62 mln złotych dokonana została gruntowna modernizacja i rozbudowa obiektu, dzięki której powstało profesjonalne Centrum Jeździectwa ? jeden z najbardziej znaczących ośrodków jeździeckich w Polsce i Europie z nowymi halami sportowymi i do treningów oraz do hipoterapii. Projekt był współfinansowany z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Już w 2014 roku w odnowionym obiekcie odbędzie się wiele imprez (CSIO czyli Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach Konnych przez Przeszkody, Miedzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, wyścigi konne w galopie oraz w kłusie, a także halowe zawody ogólnopolskie i międzynarodowe w skokach przez przeszkody).

Po operze leśnej i molo, to kolejna bardzo ważna inwestycja stanowiąca wizytówkę Sopotu. Nic więc dziwnego, że otwarcie cieszyło się wielkim zainteresowaniem mieszkańców.

Marszałek Senatu, tak jak i inni zaproszeni goście, serdecznie gratulowali Pani Prezes Hipodromu Magdalenie Rutkowskiej, Prezydentowi Sopotu oraz wykonawcom zakończenia tej wspaniałej inwestycji.

?

Zobacz także...