Kulinarne Dziedzictwo Pomorza.

W słoneczna niedzielę 27 maja na placu pod Katedrą w Oliwie stanęło kilkadziesiąt stoisk z tradycyjnymi produktami i potrawami regionalnymi z Kaszub, Kociewia i Żuław.?

Targi otworzył Marszałek Województwa Pomorskiego wraz z Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, który jest mieszkańcem sąsiedniej dzielnicy Osowa i uważa, że należy promować tradycyjne potrawy i wyroby pomorskiej kuchni.

A że jest czym się pochwalić można było ocenić wędrując między straganami. W Oliwie swoje stoiska miały małe rodzinne masarnie i serowarnie, stoiska z rybami, pieczywem i miodem. Były też miody pitne i różnego rodzaju tradycyjne nalewki.

Produkty można było próbować i kupować. Stoiskom towarzyszyły warsztaty oraz koncerty ludowych zespołów.

Specjalne jury miało bardzo trudne zadanie, aby spośród 72 zgłoszonych specjałów tradycyjnej kuchni, wybrać najlepsze, które będą reprezentować Pomorze w ogólnopolskim konkursie ?Kulinarne Dziedzictwo ? Smaki Regionów?.

Była to już szósta tego typu impreza i należy mieć nadzieję, że już na stałe weszła do kalendarza liczących się imprez, gdyż tradycyjne potrawy są najzdrowsze i najlepsze.

 

?

Zobacz także...