Inauguracja Roku Akademickiego na Akademii Medycznej

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz wziął udział w inauguracji roku akademickiego 2011/2012 w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.?

Obecnie w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym studiuje blisko 6000 studentów Ta 66-ta już inauguracja odbyła się w sali wykładowej nowego Centrum Medycyny Inwazyjnej.

W 2008-mym roku, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego mało kto wierzył, że ten wspaniały, nowocześnie wyposażony obiekt wart 400 milionów złotych powstanie zaledwie w trzy lata. To najszybciej wybudowany szpital państwowy w Polsce! Ale to oczywiście nie koniec zamierzeń, gdyż nadal ponad połowa Klinik zostaje w starej, wysłużonej bazie lokalowej.

Następnym etapem powinna być budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, a także modernizacja i remont starych klinik.

„Patrząc w przyszłość, nie zapominamy o dziedzictwie naszej Alma Mater”- powiedział w przemówieniu  inauguracyjmym Rektor GUM profesor Janusz Moryś. W tym roku po raz pierwszy 15-tego grudnia na Uczelni obchodzony będzie „Dzień Wykładu”, jako pamiątka dwóch wykładów wygłoszonych przez profesora Michała Reichera. 15 grudnia 1939 roku profesor Reicher wygłosił ostatni wykład na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie przed zamknięciem Uniwersytetu, a 15 grudnia 1945 roku pierwszy wykład w Gdańsku, gdzie po wojnie znalazło się wiele osób z Wilna. ?

Zobacz także...