Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Flagi w szkole w Sobowidzu

Na zaproszenie wójta gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola oraz dyrekcji i grona pedagogicznego szkoły w Sobowidzu marszałek Bogdan Borusewicz wziął udział w uroczystościach 3-majowych.

??Od kilku lat w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu obchodzone są majowe święta: Flagi i Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Każde obchody różnią się od siebie ponieważ co roku zmieniana jest forma świętowania. W tym roku uczniowie i nauczyciele przygotowali wystrój pomieszczeń tak aby wprowadzał nas w bardzo dobry nastrój radosnej zabawy. Na samym wejściu umieściliśmy ozdoby i symbole narodowe, w samym holu natomiast instalacje. Sala została wystrojona w barwach narodowych, oraz w to, co sprawiło sprawiło dzieciom i rodzicom dużą radość – powiększone zdjęcia z poprzednich edycji tego święta.

Przez naszych uczniów, zostało przygotowane ponad 1000 chorągiewek i kotylionów dla gości i uczestników. Oczywiście odbył się też konkurs na najładniej ubraną reprezentację w barwach narodowych. Pokazy specjalne Edufan okazały się starzałem (a mówiąc szczerze wybuchem) w dziesiątkę!!! Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem oglądali poszczególne pokazy. Muzycy z naszej gminy dali także super pokaz gminnego chóru i wspaniałej zabawy muzycznej przy której poszliśmy w tany.

Wpisy z życzeniami dla naszej Ojczyzny z okazji Świąt były ciekawe, ale najbardziej wyróżniły się życzenia ucznia/uczennicy, który szczególnie spodobał się naszemu Marszałkowi Senatu RP Bogdanowi Borusewiczowi (był z nami kolejny raz) „Aby nie było kłutni” – tak, kłótni przez „u” ale przez ten miał podwójne znaczenie??

Tekst: Aleksandra Nowogrodzka

Zobacz także...