Sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego.

43-cia sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego 22 lutego 2010 roku była sesją szczególną, na której przyjęto rezygnację Marszałka Jana Kozłowskiego i całego Zarządu Województwa.

Jan Kozłowski po ośmiu latach kierowania województwem pomorskim jedzie do Brukseli do Parlamentu Europejskiego na miejsce Janusza Lewandowskiego, który został unijnym komisarzem do spraw budżetu.

Zgodnie z przewidywaniami Marszałkiem Województwa Pomorskiego został dotychczasowy zastępca Jana Kozłowskiego ? Mieczysław Struk.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz życząc Janowi Kozłowskiemu sukcesów w nowym miejscu oraz gratulując nowo wybranemu marszałkowi, nawiązał do swoich dobrych doświadczeń z kilkuletniej pracy w Zarządzie Województwa Pomorskiego.

Na jednej z fotografii uwidoczniony jest symboliczny moment przekazania buławy marszałkowskiej, który odbył się w obecności Jana Zarębskiego (który był pierwszym Marszałkiem Województwa Pomorskiego). Kilkunastoletnia ciągłość sprawowanej władzy niewątpliwie ma wpływ na sukcesy województwa.

Zobacz także...