Konferencja ?Samorządy lokalne na Żuławach Wiślanych w III Rzeczypospolitej (1990-2009)?

Na zaproszenie Parlamentarnego Zespołu Kociewskiego oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Dróg Wodnych i Turystyki Wodnej do Senatu RP przybyli przedstawiciele samorządów żuławskich z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Konferencję otworzył Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, któremu są bliskie problemy Żuław i który jest na Żuławach częstym gościem. W prezydium konferencji Marszałkowi Senatu towarzyszył Senator Andrzej Grzyb oraz Senator Piotr Głowski, a także Prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Gmin Wiejskich.

O Żuławach i ich problemach mówił Prezes Stowarzyszenia Żuławy Zbigniew Piórkowski oraz Prezes Lokalnej Grupy Działania Żuławy i Mierzeja Grzegorz Gola. 

Najnowszy program kompleksowego zabezpieczenia Żuław do 2030 roku omówił przedstawiciel Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a Zbigniew Ptak przedstawił  projekt dróg wodnych na Żuławach tzw.?Pętlę Żuław?.

Elementem towarzyszącym konferencji była wystawa ?Delta Wisły ? krajobraz dla konesera?.

Dobrze, że problemy tej ważnej i pięknej krainy doczekały się przedstawienia w tak ważnym miejscu jakim jest Izba Wyższa Parlamentu RP.

Zobacz także...