Inauguracje roku akademickiego w wyższych uczelniach Pomorza.

1 pazdziernika 2008 Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz uczestniczył w uroczystej inauguracji roku na Uniwersytecie Gdańskim.

Ustępujący rektor prof. Andrzej Ceynowa przedstawił bezsprzeczne osiągnięcia , w tym naukowe, ale i osiągnięcia inwestycyjne. Kompleks nowych budynków Uniwersytetu Gdańskiego przedstawia się już dość okazale. Inauguracja odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji, obok którego jest budynek nowej biblioteki, a na dniach będzie oddany do użytku nowy Wydział Nauk Społecznych.

Przejmując insygnia władzy rektorskiej Profesor Bernard Lammek wyraził nadzieję, że sztandarowa uczelnia Pomorza jaką jest Uniwersytet Gdański będzie się dalej prężnie rozwijać.

Miłym akcentem uroczystości , oprócz immatrykulacji najlepszych studentów na kilkunastu uniwersyteckich wydziałach, było wręczenie ponad dwudziestu osobom stypendiów marszałka województwa pomorskiego, a także odznaczeń dla pracowników uczelni.

Również 1 pażdziernika popołudniu Bogdan Borusewicz wziął udział w inauguracji roku akademickiego największej uczelni technicznej wybrzeża jaką jest Politechnika Gdańska.

Studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu rozpoczęli rok akademicki 2008/2009 w hali widowiskowo-sportowej AWFiS w Gdańsku. Także w tych uroczystościach uczestniczył Bogdan Borusewicz.

Zobacz także...