Wizyta Marszałka w Nowej Karczmie

Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz odwiedził dzieci z sierocińców litewskich, które przyjechały na wakacje do Nowej Karczmy na Kaszubach.

Organizatorem jest pani Sylwia Karłowska z Gdyni, która wraz z mężem utworzyła w 2004 roku Fundację Przyjaciół Wilna i Grodna ?SERCE DZIECIOM?.

Fundacja umożliwia dzieciom z domów dziecka z okolic Wilna przyjazdy do Polski na wypoczynek w okresie wakacji letnich i zimowych.

Na każdy z kilku turnusów letnich przyjeżdża do Nowej Karczmy około 50-cioro dzieci. Prócz tego od lat równolegle około 60 ?tka dzieci jest u zaprzyjaźnionych polskich rodzin.

Warte podkreślenia jest, że państwo Karłowscy prowadzą całą tę olbrzymią działalność społecznie, prawie bezkosztowo – przy pomocy wolontariuszy i sponsorów.( Spośród sponsorów najważniejsi są państwo Męczykowscy z Nowej Karczmy, którzy od lat przyjmują dzieci i stosują wielkie ulgi w opłatach za pobyt w ich ośrodku).

Pan Marszałek wziął udział w zajęciach z dziećmi, oceniając, że właśnie takie nieduże inicjatywy są ze wszech miar warte wsparcia.

?

?

Zobacz także...